Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 25 ianuiarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 25 ianuiarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.Malina Mare 36, 38, 46, Melestiu 28, 29, 30, 32, bd.Dacia 13/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Ion Creangă 6/1, 6/2, 6/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3. Chişinău, sectorul Centru:
str.Costiujeni 2, 2/4 - în intervalul de timp între 09:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
4. Chişinău, sectorul Ciocana:
str.Budești 32A, Făurești 19, Floreni 1-19, 4-20, Maria Drăgan 10, 10/1, 12, Mereni 16A, 17, 20, str-la Mereni 1-19, 16-24, V.Vărzaru 2-20, 11, Vl.Buzescu 3, 9, 11, 9A, 11A - în intervalul de timp între 14:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Maria Drăgan 26, 28, 28/2, 30/1, 30/2, 30/3, 30/5, 30/8, 30/9, 32/1, 32/2, 34/1, 34/2, 36/2, 36/1, 36, 38, 38/1, 40/1, 42, 9001, Ciocana 5, 12/1 - în intervalul de timp între 09:10 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Uzinelor 104 - în intervalul de timp între 09:10 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Uzinelor 104, 120-188, 171, 211-249, 9999 - în intervalul de timp între 09:10 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Uzinelor 104, 120-188, 171, 211-249, 9999, Lunca Bîcului 29, 33, 41, 41/1, Industrială 54 - în intervalul de timp între 09:10 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
5. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
str.Aleea Parcului, Aleea Parcului str-la, Bubueci, Livezilor, Mioriţa, Ştefan cel Mare și Sfînt, Tudor Bubuiog - parţial în intervalul de timp între 02:00 - 02:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Bîc: str.Grădinarilor - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Anenii Noi:
str.Suvorov - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bulboaca - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:20, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Calfa - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Roșcani - parţial în intervalul de timp între 11:50 - 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
7. Cahul:
s.Cotihana - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Găvănoasa - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Moscovei - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Taraclia de Salcie - parțial în intervalul de timp între 15:00 - 16:00, pentru conectarea consumatorilor noi
 
8. Cantemir:
s.Chioselia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 13:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Chioselia - parţial în intervalul de timp între 13:00 - 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Comrat: str.Lenin, Pobeda - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Beșghioz: str.Karl Marx, Lenin, Polevaea, Serghei Lazo - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Dezghingea: str.Dovjenco, Dubinina, Dzerjinscogo, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mihail Tuhacevski, Oleg Coşevoi, Pobeda, Rabociaea, Serghei Lazo, Vlasenco - parţial  în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Călăraşi:
str.Bojole, Diaconaș, Toma Ciorbă - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
11. Căuşeni:
str. 31 August, Alba Iulia, A.Donici, C.Stamati, Gh.Asachi, Gagarin, Livezilor, M.Eminescu, șos.Tighina - parţial în intervalul de timp între 11:30 - 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str. 31 August, Alba Iulia, Bogdan Vodă, C.Stamati, Livezilor, M.Viteazul - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 12:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ciuflești - parţial în intervalul de timp între 14:00 - 16:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Cîrnățenii Noi, s.Sălcuța Nouă - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fîrlădeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zolotievca - parţial în intervalul de timp între 13:30 - 15:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
12. Cimişlia:
s.Dimitrovca, s.Topala - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
13. Criuleni:
s.Ișnovăț - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
14. Hînceşti:
s.Bujor - parțial în intervalul de timp între 13:00 - 15:00, pentru conectarea consumatorilor noi
s.Buțeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:55- 17:55, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Stolniceni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
15. Ialoveni:
s.Bardar - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Costești: str.Bălși, Burebista, Florilor - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Costești: str.Bălși, Burebista, Lăutarilor, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
16. Leova:
s.Sărăteni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17. Nisporeni:
s.Boldurești - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Șendreni, s.Vărzărești - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
18. Orhei:
s.Biești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lucășeuca, s.Seliște - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19. Străşeni:
s.Căpriana - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cojușna: str.B.Glavan, R.Lomtadze, M.Frunze, Mușatinilor, Tineretului, Viilor, Zanevici - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Zamcioji - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Ştefan Vodă:
s.Carahasani: str. 1 Mai, 50 let VLKSM, A.Tabacarea, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Carl Marx, Chirov, Ciapaeva, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Lenin, Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Pobeda, Serghei Lazo, Sovetscaea, Suvorova, Zorile - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Feşteliţa: str.Alexandr Puşkin, Dostoevscogo, Lenin, Mihail Frunze, s.Feşteliţa, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Valentina Tereşcova, 28 Iunie - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Marianca de Jos: str.M.Eminescu - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:25, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Talmaza: str. 1 Mai, A.Mateevici, A.Makarenko, Ceupscaia, Dubinina, Titov, Matrosov, Miorița, Tinereții - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
21. Taraclia:
s.Balabanu: str.Lenin, Molodejnaea - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Vinogradovca - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
 
22. Teleneşti:
s.Ciulucani, s.Mîndrești - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Leușeni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
23.01.2019