Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marți, 22 ianuiarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:

Versiune pentru tipărireVersiune pentru tipărire
Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. “RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că marți, 22 ianuiarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
 
1. Chişinău, sectorul Botanica:
str.Burebista 164, Dacia 50/7, E.Popuita St[nescu 10, Nuferilor 1-41, 2-28, 9999, Petre Osmătescu 1-11, 4-14, Valea Crucii 7, 9999, Vlad Ioviță 5, 5/1, 9/1, 11, 11/1, 11/2, 11/4, 15, 15/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
2. Chişinău, sectorul Buiucani:
str.Ion Creangă 22/2, Lisabona 7 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
str.Milano 2, 6, 14A - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
3. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
str. 27 August, Viilor - parţial în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
4. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci:
str.Bîcovschi, Mihai Eminescu, Mioriţa, Nouă, Ştefan Cel Mare Şi Sfînt, Tudor Bubuiog - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
5. Chişinău, sectorul Rîşcani:
str.Aerodromului 2, 4, 5, 6, 6J, 7, Andrei Doga 2-26, 7-23, 2/1, str-la Andrei Doga 11/1, 13, 13/1, 13/4, 13/6, Calea Moșilor 3B, 17, Circului 1, 2/1, str-la 1 Circului 5, str-la 2 Circului 2, str-la 3 Circului 2/1, Cornești 7, 11-17, 16-22, D.Rîșcanu 2, bd.Grigore Vieru 32, 33, Pietrăriei 3-23, 4-24, str-la 2 Pietrăriei 25, 33, str-la Pietrăriei 3-23, 33B, 43, 4-28, bd.Renașterii 7, 12 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
str.Albișoara 80/4, 80/5, 80/6, 84/1, 84/2, 84/3, 84/5, 84/6, 84/7, 84/9, 86/1, 86, 2, 86/3, 86/4, Ivan Zaikin 24, 30/1, M.Viteazul 10, 10/1, 12/1, 9999 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
6. Anenii Noi:
s.Floreni - parţial în intervalul de timp între 09:35 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Geamăna - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Gura Bîcului - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 13:40, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ruseni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
7. Basarabeasca:
s.Abaclia: str.A.Mateevici, Cogîlnic, I.Dodică, Independenței - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
8. Cantemir:
s.Capaclia - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Cîrpești - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
9. Comrat (UTA Găgăuzia):
or.Vulcăneşti: str. 1 Mai, 25 let Moldavii, 25 Siezda, Ananieva, Ananieva str-la, Batişceva, Cahul, Cahul str-la, Crupscoi, H.Raşculeva, Ion Creangă, Ion Creangă str-la, Jdanova str-la, Melioratorov, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Nikolai Vatutin, Orehovaea, Ostrovscogo, Oziornaia, Polevaea, Sadovaea, Sadovîi str-la, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt s-la, Tanchistov, Tanchistov str-la, Tihaea, Zoia Kosmodemianskaea - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:20, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Cioc Maidan: str.Gr.Cotovschii - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
10. Călăraşi:
str.Anton Makarenko, Gh.Asachi, Gr.Vieru, Podiș, Ștefan cel Mare - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bahmut - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:50, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Pitușca - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Săseni - parţial în intervalul de timp între 14:30 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
11. Căuşeni:
str.D.Cantemir, M.Eminescu, Ștefan cel Mare, șos.Tighina - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Taraclia - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tănătari - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
12. Criuleni:
s.Mălăieștii Noi - parţial în intervalul de timp între 09:20 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
13. Hînceşti:
s.Bobeica, s.Drăgușeni - parţial în intervalul de timp între 08:00 - 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Ciuciuleni - parţial în intervalul de timp între 09:55 - 17:55, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Fundul Galbenei - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Stolniceni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
14. Ialoveni:
s.Răzeni - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ulmu - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
15. Leova:
s.Sărăţica Nouă - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
 
16. Nisporeni:
str. 1 Mai, Alexandru Marinescu, Constantin Negruzzi, Dacia, Dacia 1 str-la, Decebal, Doinelor, Grigore Adam, Grigore Ureche, Horelor, Industrială, Ion Creangă, Ion Neculce, Ion Soltîs, Libertăţii, Luceafărul, Martirilor Afgani, Mihai Kogălniceanu, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Mitropolit Varlaam, Nicolae Dimo, Nirnovei, Păcii, Sfînta Maria, Suveranitatii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Tinjenesti, Tînjeleşti, Traian, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Veronica Micle, Victoriei, Viilor - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
17. Orhei:
str.Costișei, Ioan Vodă, Ion Neculce, Ion Soltîs, I.Gagarin, Victoria - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lucăşeuca, s.Selişte - parţial în intervalul de timp între 08:45 - 16:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Noroceni - parţial în intervalul de timp între 09:00 - 17:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Susleni - parţial în intervalul de timp între 10:30 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
 
18. Ştefan Vodă:
s.Cioburciu: str.Lomachina, Lenin, I.Gagarin, B.Glavan - parţial în intervalul de timp între 09:40 - 17:25, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Tudora - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
19. Taraclia:
str.Fontanaia, Lenin, Poştei str-la, Timireazev - parţial în intervalul de timp între 09:30 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
20. Teleneşti:
s.Crăsnășeni - parţial în intervalul de timp între 10:00 - 14:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Negureni - parţial în intervalul de timp între 09:45 - 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
 
 
 
Pentru informaţii suplimentare contactaţi Serviciul Suport Clienţi al companiei la telefonul 022-43-11-11.
 
Ne cerem scuze pentru eventualele incomodităţi ce pot fi cauzate de întreruperea în livrarea energiei electrice.
 
17.01.2019